מרכז בולבי מוביל טיפולים בעזרת בעלי חיים בפנימיות ובמוסדות חינוך ושיקום שונים. המטפל משתלב באופן קבוע בעשייה של המוסד ומתאים את שיטות העבודה הטיפולית, לאידיאולוגיה שלו לאפיוני האוכלוסייה של המקום ולצרכים הספציפיים של הדיירים/חוסים. כל מטפל העובד בפנימייה, במרכז חרום או מוסד אחר,  מלווה בהדרכה צמודה של איש מקצוע השייך לצוות ההדרכה במרכז בולבי. לאורך השנה, מתקיימים מפגשי התייעצות ותכנון בין הנהלת המוסד לבין הנהלת "בולבי".

פינת החי בפנימייה, מהווה מקום ללימוד ולבילוי שעות הפנאי עבור ילדים ובני נוער השוהים בה. עבור חלק מהם, בעלי החיים ממלאים צרכים של אהבה ורוך, שבחווייתם, לא מקבלים מענה מספק בדרך אחרת.

בטיפול בעזרת בעלי חיים, בפינת החי, מתרחשת באופן שכיח תופעה של העלאה מהירה מצד המטופלים של תכנים הקשורים לבדידות, שייכות, קונפליקטים משפחתיים, קשיים חברתיים, חרדות, פחדים ועוד. הקרבה  לבעלי חיים מחד, והאמון שרוכשים למטפל מאידך, מזמנים עבור הילדים סביבה בטוחה להיחשפות, ויחד עם זאת, מעוררים אצלם  אותו ביטחון שמקנה העובדה שאפשר לדבר באופן השלכתי על בעלי חיים ולא על החיים הפרטיים, כשהם קשים מדי להעלאתם במילים.

קורה גם שילדים המרגישים חלשים ונטושים, "מאמצים" בעל חיים, דואגים לו ומספקים את צרכיהם, ובכך, אותם ילדים מתנסים בתחושה של היותם חזקים ובעלי יכולות, מול יצורים חלשים מהם הזקוקים לעזרתם.